10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir.Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkın’da ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI 6 ana bölgeden oluşmaktadır;

 • Hayvanat Bahçesi
 • Vahşi Yaşam Alanı
 • Çadır ve Karavan Kamp Alanı
 • Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları
 • Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi
 • Doğa Okulu

ORMANYA KARAVAN VE ÇADIR KAMP ALANI

Kamp severlere uygun hazırlanan alanda toplamda 30 Karavan 50 Çadır kapasitesi ile doğayla baş başa, yirmi dört saat güvenli kamp yapmak mümkün.

ORMANYADA KAMP ZAMANI

Toplam çevresiyle birlikte 25 dönüm olan alanda hem karavan hem de çadır kampı yapılıyor. Güvenli kamp alanıyla aileler için güvenli tatil imkânı sağlanmaktadır.

ÇADIR KAMP ALANI: 50 çadır kapasitesi bulunan alanda wc, su, elektrik gibi ihtiyaç olabilecek tüm hizmetler sağlanmaktadır.

KARAVAN KAMP ALANI: 30 Karavan kapasitesi bulunan alanda karavan kamp severlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde düzenlenmiş bölmeler bulunmaktadır.

KAMP ALANINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Tüm ziyaretçiler giriş ve çıkışlarda İlgili sorumluya veya ormanya güvenliğine haber vermelidir.
 2. Çalışanlarımıza ve diğer misafirlere karşı saygısız davranmak, yüksek sesli müzik dinlemek ve televizyon izlemek tolere edilmeyecektir.
 3. Kamp alanına gelecek çiftlerin evli olması istenmektedir. Aksi takdirde konaklamaya izin verilmeyecektir.
 4. Açık alanda ateş yakarak yapılan her türlü mangal, soba veya diğer tüm ateşlere izin verilmemektedir.
 5. Kamp alanında tartışma ve kavgalara müsaade edilmeyecektir. Münakaşa ve tartışma yapanlar kamp alanından çıkartılacaktır.
 6. Kamp alanında alkollü içeceklerin kullanılması yasaktır. Genel ahlak kurallarına uymayan veya etrafa rahatsızlık verecek davranış ve eylemlerde bulunanlar hakkında gerekli işlemler yapılarak kamp alanından uzaklaştırılacaktır.
 7. Gece aracınızın farlarını kamp alanına girince kapatınız. Açık bırakılan araç farlarının etrafınızda bulunan kamp sakinlerine rahatsızlık vereceği hususu unutulmamalıdır.
 8. Kamp alanına ateşli silahlar ile girilmesi ve kullanılması kesinlikle yasaktır.
 9. Kamp alanı içinde sigara izmariti, ciklet ve diğer türlü atıkların çöp kutularına atılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
 10. Karavan ve çadır dışında kötü görüntüye sebebiyet verecek gereçlerin gelişi güzel bırakılmaması hususuna özen gösterilmesi gerekmektedir.
 11. Karavan park alanına, karavan dışında herhangi bir vasıta veya araç kesinlikle alınmayacaktır..
 12. Karayolları Trafik Kanunu uyarınca Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin ilgili maddesine istinaden, Karavan araçların ruhsatlarında, karavan ibaresi yazılı olması gerekmektedir. Aksi takdirde araç, Karavan Kamp Alanına kesinlikle alınmayacaktır.
 13. Karavan kampında futbol veya voleybol tarzı oyunlar oynamak yasaktır. Top oyunlarına sadece mesire alanındaki geniş sahalarda izin verilmektedir.
 14. Evcil hayvanlarınızın başı boş bırakılması yasaktır. Hayvanlarınızı kamp içinde tasmalı bulundurunuz. Hayvanlarınızın etrafı pisletmelerinden ve temizlenmesinden hayvan sahipleri sorumludur.
 15. Çadırların içerisinde elektrikli ısıtıcılara izin verilmemektedir.
 16. Kamp ve diğer yaşam alanlarında bulunan demirbaş eşyalara zarar vermeden özenle kullanılması ve korunmasına dikkat edilmelidir.
 17. Çocuklar ebeveynlerinin sorumluğundadır. Duş ve tuvalet kullanan çocuklara bir yetişkin eşlik etmelidir.

Yorumlar

Değerlendir ve İnceleme Yaz

Temizlik

Peyzaj

Güvenlik

Huzur

Seç

İncelemenizin en az 140 karakter uzunluğunda olmasını öneririz :)

Mesajınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.

Claim This Listing