İzmir Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan beldesinde 2017 Temmuz ayında faaliyete geçen kampımız Çamlıbelde sitesi üzerinde denize 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Morkoyun Kamp ve Bungalov, Türkiye nin cennet köşelerinden birisi olan tarihi Karaburun yarımadasının orta lokasyonunda yer alan Mordoğan mahallesinin, en güzel doğal alanlarından birisi olan Çamlık bölgesinde, eski Çam ağaçlarının ve zeytin ağaçlarının altında konaklama, restaurant, bahçeler, atölye ve etkinlik alanları, çadır alanı ve ortak kullanım alanlarını bir araya getiren aile ve dost işletmesidir. İşletme içerisindeki bungalov konaklamalar bölgeye uygun doğal ahşap malzeme kullanılarak yapılmış, bölgede ilk olarak sunulan Igloo konaklamalar el yapımı olup, doğal sazlık malzeme ile gölgelendirilmiş çadır alanı ile çadır kurma imkanı sunmaktadır. Morkoyun bünyesinde, kahvaltıda sunduğu sebzelerin bir kısmının da yetiştiği bostan ve permakültür bahçesi, bi’avuç tıbbi ve aromatik bitki bahçesi, bi’avuç etkinlik ve atölye alanı, doğal ve sağlıklı içecek ve yiyecek sunan Yeşil Bar, bölgeye uygun peyzaj örnekleri ile tasarlanmış oturma ve dinlenme alanları, ortak kullanımlı duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Morkoyun Kamp restoran mutfağında günlük yetişen ve bildiğimiz yerel üreticilerden satın alınan ürünler ile, ev yapımı meze, yemek, balık ve et çeşitleri hazırlanmakta, kahvaltı konaklamaya dahil olarak yerel dilde “serpme” şeklinde verilmektedir. Öğle ve akşam yemekleri, içecekler için restaurantımız hizmet vermektedir. Morkoyun Kamp, Egenin eşsiz güzelliğinde, doğayla bütünleşik ve arzu edilen konforu sunabilen, bol oksijenli havası ve lezzetli mutfağı ile sizleri bekliyor. Kampımıza yakın koyun suyu çok temiz olup, bakir ve taşlıktır. Ayrıca tesis barındıran kumluk Ayıbalığı, Ardıç plajı kampımıza 3 km, ve Korsan Yatağı plajı kampımıza 1 km mesafededir.

Yorumlar

Güler yüzlü çalışanlarıyla tatlı bir mekan. Sakinlik istiyorsanız bence burayı tercih edebilirsiniz.
Arzu gürzgeçen hafta içinde
Ortam güzel, insanlar ve işletme sahipleri tatlı. Çadır fiyatları biraz pahalı ama değer. Deniz kenarı değil, akşam ortamı için kalınır.
Gorkem Tasbir yıl önce
Mordoğan gibi doğa harikası bir beldede çamlık içinde 8-9 ahşap bungalov. Hem akıllıca yerleştirilmiş hem de çevre çok güzel düzenlenmiş. Ahşap üzerine mekanlar çevreye çok uyumlu. Bulunduğu yere güzellik getirmiş bir mekan. Aile işletmesi olduğundan samimi ve dostça bir yer. Çadır konaklaması da kabul ediliyor. Hiç koyun yok. Konukların elinde kitap var. Denize yürüme 10 dakika sürüyor. Mordoğanın bütün koylarından denize giriliyor. Her yeri çok güzel. Deniz mevsiminde su sıcaklığı gayet ılık. yorumumu beğendiyseniz beğeni düğmesini tıklatınız
Cem Bedizbir yıl önce
Doğa ile iç içe olmak isterseniz burada olmalısınız. Evet Karadenizdeki gibi değil elbette. Çünkü kamp alanın çevresini yazlık evler kaplamaya başlamış. Çok devasa bir arazi de değil. Ancak özellikle bungalov isteyenlerin keyifli zaman geçireceği bir yer. Biz geldik ve iki gündür kamp yapıyoruz. Mekân aile yeri olduğu için çok samimi çok temiz çok doğal. Rezervasyon ile gelmek en doğrusu çünkü yemekler kişiye göre ayarlanıyor. Sebzeleri kendi bahçelerinde yetiştiriyorlar. Denize gitmek isterseniz bir kilometre aşağıya inmeniz gerekecek. Sıcak duş, tuvalet, elektrik konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Bahçede üç tane de iglo var. Harika görünüyorlar. Tercih eden insanlar için. Arazide mangal yakmak mümkün değil çünkü arazi çam dolu. İyi eğlenceler...
Ozgun Yazar2 yıl önce
Doğal ve sessiz sakin bir kamp alanı.kafa dinlemek isteyenlere öneririm.odalar biraz ufak sadece.

Değerlendir ve İnceleme Yaz

Temizlik

Peyzaj

Güvenlik

Huzur

Seç

İncelemenizin en az 140 karakter uzunluğunda olmasını öneririz :)

Kamping İmkanları

  • Plaj:Var
  • Atık Su Boşaltma:Var
  • Restoran:Var
  • Duş:Var
  • Tuvalet:Var
  • Su:Var
Tümünü göster
  • Elektrik:Var

Claim This Listing