Kamp
  • Kampingler
Nerede

Kamping Videosu : Gökçesu Camping Videoyu İzle

Çadır Camping:

Tesisimiz Antalya Köprülü Kanyon mevkiinde çadır kampingi konusunda bulabileceğiniz en kaliteli ve nezih mekandır.

Kamp yaparak vücudunuzu doğal döngüsüne kavuşturun.Elektrik ışığını daha çok kullanmamız ve doğal ışığa daha az maruz kalmamız, çağımız insanlarının doğal günlük biyoritmlerinden ve uyku düzenlerinden uzaklaşmasına ve uyku kalitelerinin azalmasına neden olmaktadır. Current Biology’de yayınlanan çalışmanın bulgularına göre insan vücudunun biyolojik saati, imkân bulduğunda, doğal yaz ortası aydınlık-karanlık döngüsüne eşzamanlı hâle gelir. Çalışmanın yapıldığı ABD’deki Colorado’da yaz ortası aydınlık-karanlık döngüsü, 24 saatlik bir sürede 14 saat 40 dakika aydınlık ve 9 saat 20 dakika karanlıktan oluşur. Günbatımından sonra şehirlerdeki evlerimizdeki elektrik ışığı kullanımı, uykunun geç saatlere ötelenmesine yol açar ki bu da, vücudumuzun biyoritmini ve doğal günlük döngülerini bozar ve kendimizi bitkin hissetmemize neden olur.

Sadece doğal ışık ve kamp ateşi kullanarak ve dağda doğal bir ortamda çadırlarda kalarak açık havada kamp yaptığınızda, el fenerleri ve kişisel elektronik aygıtlar gerekmedikçe kullanılmaz ise, vücudunuzun olması gereken düzenine geri döneceği ve sabahları daha dingin bir şekilde uyanmaya başlayacağınız muhakkaktır. Kamp yerlerindeö doğal ışığa maruz kalınca, günlük döngü zamanlamasının yaklaşık iki saat önceye kaydığı, uykuyu teşvik eden melatonin hormonunun salgılanmasının da uyanma zamanından en az 50 dakika önce sonlandığı bilinen bilimsel gerçekler arasındadır. Dolayısıyla tesisimize gelerek çadır kampımızda kısa süreli bir tatil ile kaldığınızda, vücudunuzun günlük döngü ve uyku zamanlaması, doğal aydınlık-karanlık döngüsüyle eşzamanlı hale gelir ve bu günlük döngüdeki beyninizin uyandığı en erken zaman, uyku diliminin bitiminden hemen önceki sürece kayar ki bu da takip eden dönemde sabahları uyanmanızı kolaylaştırır.

Daha dingin bir şekilde uyanacağınız sabahlara kavuşmak için gelin Antalya, Köprülü Kanyondaki Gökçesu Tesislerinde çadır kamp imkanlarımızdan faydalanın.

Karavan Camping:

Türkiye`deki karavancılar, motorcular, bisikletçiler ve çadır kampçılarının konaklayabileceği Gökçesu tesislerinde, kamp alanımız milli park içindeki doğal alanlarımız ile Türkiyedeki kamp yerleri arasında en iyilerinden biri olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu konuda sözümüze güvenip Antalya Köprülü Kanyondaki harikulade kampımızı mutlaka görmelisiniz.

Turkuaz mavisi yazın ortasında bile buz gibi serinlikte suların ve yeşilin buluştuğu bir noktada, nehir manzarası eşliğinde kamp yapmak isteyenler için ideal bir yer olan Antalya Köprülü Kanyon Gökçesu Karavan Kampı sizleri bekliyor.

25 ve üzeri karavan kapasiteli olan kamp alanı içerisinde çadır kurmak ve mangal yapmak isteyenler için müsait alanlar mevcuttur.

Hemen kamp alanı yanıbaşında çocuklarınız ile birlikte faydalanabileceğiniz çardak dubalar, Köprü Çayın mavi sularının verdiği huzuru içinizde hissettirecek bir ortam, rafting öğrenme ve yapma imkanı, kanyon gezileri, doğa yürüyüşleri, zipline, abseiling gibi çeşitli aktiviteleri yapabileceğiniz bir yaşam alanı sunuyoruz sizlere.

Rafting:

Rafting, raft adı verilen botlarla (sallarla), tepesi yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur. Raftingde asıl olan içinde bulunduğunuz raftı devirmeden, kürekle yönlendirerek kayalar ve engeller arasından geçirmektir. Rafting, 6 ile 8 kişilik takımlar halinde yapılır ve başarılı olabilmek tek vücut gibi hareket eden bir takım olabilmekten geçer. Bu sporda akarsular zorluk derecesine göre altı dereceye ayrılırlar. 6. derece en zor parkurları, 1. derece ise en kolay parkurları denir.

Türkiye’nin her bölgesinde rafting için elverişli nehirler bulunmaktadır. Özellikle Köprüçay, Dalaman Çayı, Alara Çayı, Dim Çayı, Çoruh Nehri, Melen Çayı, Eşen Çayı, Manavgat Çayı, Zamantı Çayı, Fırtına Deresi, Maçka, Tortum, Kelkit Çayı ve Barhal Çayı bunların en bilinenleridir. Rafting sporu Türkiye’de Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Nehir sporlarının en meşhurlarından olan raftingö raft adı verilen şişme botların; 4-8 kişi tarafından, tepesi yüksek nehirlerin uygun yerlerinden, debiye paralel nehrin eteklerine doğru devrilmeme amacı güdülerek yapılan bir kürek sporudur. Kayalar, engeller, su yükseklikleri ve ağaçlardan oluşan engellerde dengeyi koruma uğruna takım çalışmasının önemini sergiler. Takım sporu olduğu gibi şahane bir eğlencedir. Bilerek devrilmeler, diğer raftlara su sıçratmalar, yarış adrenalin dolu bu sporun eğlence fonksiyonlarıdır.

Raftingte zorluk derecesi sporun kendisinin değil, parkurun açıklamasıdır. Nehrin akış hızı, kayaların ve engelleri sayısı gibi etkenlerle parkurun ve raftingin zorluk seviyesi belirlenir. Akarsuda yol alınırken yatağın doğal engelleri geçilmek zorunda. Bu engeller akışın hızını ve yönünü belirler, suda türbülanslar, dalgalar ve çok zevkli olan ani hızlanmalar oluşturur. bu bölgelere “Rapid” denir. Hızlı akan nehirlerde raftın kontrolü sağlamak zor olduğu için, nehirler akış hızlarına göre numaralandırılır. 1 ve 6 arasındaki bu klasmanda 6. derece en zor parkurlardır.

•Rafting Derece 1: Çok basit vasat akıntılı parkurlar. Çocuksu eğlenceler için uygun. Sandal sefası kıvamında.
•Rafting Derece 2: Düzenli ve az bir akıntı. Minik kayalar ve dalgalar bulunuyor, hiçbir tehlike yok, pek keyifli.
•Rafting Derece 3: Orta zorlukta. Görüş mesafesi (dönüşler v.s. sebebiyle) sınırlı. Amatörler için ideal.
•Rafting Derece 4: Çok zor ve büyük rapidler var. Düşüşlerin başlangıçları ve sonlarının tam bilinmediği, sert geçişler ve zorlu engellerle dolu nehirler. Amatörler için küçük risklerle birlikte çok keyifli ancak ilk sefer için yapılmamalı.
•Rafting Derece 5: Aşırı zor, yüksek debi ve akıntı, sert ve büyük kayalar, dik yamaçlar, sıralı düşüşler. Engellerle dolu geçişler. Amatör raftingciler için imkansız.
•Rafting Derece 6: İmkansız pistler. Uzmanlar için bile imkansıza yakın sınıf.

Rafting aktivitesi içeren eğlenceli kaçamaklar için satın almanız gereken hiçbir ekipman yok. Heyecanınızı ve hevesinizi nehir kıyısına getirin yeter. Antalya Köprülü Kanyon Gökçesu tesislerindeki rafting tur şirketi gerekli araç gereçleri size temin eder. Kontrol için bilginiz olsun istiyorsanız, rafting güvenlik ekipmanları aşağıdakilerden oluşur:

•Kask: Mutlaka takılmalıdır.
•Şahsi can yeleği: Kesinlikle giyilmelidir.
•Yağmurluk: Mevsime göre ihtiyaç halinde edinilmelidir. Çok da öncelik değildir.
•Neopren giysi / Wetsuit: Soğuk havalarda merkez gövdenizi muhafaza eder.

Rafting İçin Kişisel Ekipmanlar ise şöyledir:
•Ayakkabı: Normalde rafting ayakkabısı diye, bota zarar vermeyen bir şey var, ancak bir iki kullanım için gereksiz bir masraf. Biz çıplak ayakla yapılmasını öneriyoruz, tırnaklarınızın kesilmiş olmasına dikkat edin. Olmadı ıslanması sorun olmayacak basit bir spor ayakkabı, terlik, sandalet v.s. uygundur.
•Kıyafetler: Mayo, t-shirt gibi basit, su sorunu olmayan, rahat kıyafetler yeterlidir. İlkbahar başlarında soğuk bir yerde yapılıyorsa dalgıç kıyafeti gibi neopren / wetsuit kıyafetler giyilmesi önemlidir ve öneririz. Raftingten sonra giyebileceğiniz kuru yedek kıyafetlerinizi yanınızda almayı da unutmayın.
•Fotoğraf Makinesi: Özellikle suya dayanıklı yeni nesil makineler ve/ya su altı kameraları şahane oluyor bu heyecanı fotoğraflamak için. Bağını kimi zaman kendinize kimi zamansa rafta bağlarsanız çok güzel video ve fotoğraflar çekebilirsiniz. •Aksesuar: Üzerinizdeki telefondan cüzdana, tercihen kolyeden küpeye her şeyi tura başlamadan önce aracınızda ya da organizasyonun gösterdiği bir yerde bırakmanız önemlidir.
•Kozmetik: Mevsime göre güneş kremi v.s. ihtiyacınızı göz önünde bulundurun.
•Takım arkadaşınıza güvenin ve onları sevin, rehberinizi dinleyin, eğlencenin tadını çıkarın, mutlaka birkaç kez keyif için düşün hatta rehberin izni ile uygun düzlüklerde botu devirin.

Antalya Köprülü Kanyon Gökçesu Tesisimize rafting için gelen misafirlere öncelikle sigorta formları okutulub imzalattırılır. Rafting için, can yeleği, kürek, kask, yağmurlu ve soğuk havalarda su elbisesi neopren verilir. Araçlara binilerek rafting başlama noktasına ulaşılır. Misafirler rafting botlarına yerleştirilir ve rafting için gerekli bilgiler rehber kaptan tarafından anlatılır ve ardından rafting başlar.

Nehirden aşağı 3 km sonra kıyıda bulunan tesisimizde 1 saat yemek molası verilir.

Öğle yemeği: (açık büfe) spesiyal soslu tavuk şiş veya alabalık seçeneği, (açık büfe) çoban salata, patates salata, bulgur pilavı, makarna, haydari, mevsimlik meyve ve sürpriz çeşitler şeklinde misafirlere sunulur.

Yemekten sonra tura devam edilir. 7. km’de kıyıya çıkılırak dinlenme ve animasyonlar için mola verilir. Kürek oyunu ve benzer animasyonlarla eğlenceler tertip edilir ve meyve ikram edilir. Ardından rafting parkuruna devam edilerek 2. km den sonra badiraft yaptırılır. Bu animasyondan sonra 2 km daha gidilerek finiş noktasına ulaşılır ve araçlara binilerek Gökcesu Tesislerine geri dönülür. Duşun ardından rafting parkuru boyunca profesyonel fotoğrafçıların çekmiş oldukları video ve fotoğraflar misafirlerin beğenisine sunulur. Fotoğraf ve DVD’lerden anı olarak almak isteyenler ekstra ücret öderler.

Değerlendir ve İnceleme Yaz

Temizlik

Peyzaj

Güvenlik

Huzur

Seç

İncelemenizin en az 140 karakter uzunluğunda olmasını öneririz :)

Kamping İmkanları

  • Mangal & Ateş:Var
  • Restoran:Var
  • Duş:Var
  • Tuvalet:Var
  • Su:Var
  • Elektrik:Var
Tümünü göster

    Claim This Listing