Karavan Kampımız, tarihi Sarıyer Rumelifeneri köyünde yer almakta olup deniz ve ormanın buluştuğu, şehre yakın ancak bir o kadar da sahip olduğu özellikleriyle şehirden uzak, huzurlu, sakin ve eşsiz konumuyla İstanbul’da fark yaratmaktadır. Kampımız yaklaşık 16 dönüm arazide bulunmakta olup Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından verilen resmi kamping ruhsatıyla faaliyetlerini yerine getirmektedir. Kampımızın içerisinde 2 adet kapalı bina yer almaktadır. Yine mevcut kampımıza bitişik olan, ayrıca 8.5 dönüm arazide bulunan ve Avrupa Standartlarında yapılmış 68 adet karavan parseline sahip olan 2. Etap kamp alanımız hizmete sunulmuştur. Kampımız 2. Etabımızla birlikte 140 adet karavan kapasitesine sahiptir. Ücretlendirme metrekare fiyatları üzerinden yapılmaktadır. İlerleyen dönemlerde kampımız içerisinde market, karavan market ve restoran hizmetleri verilmesi planlanmaktadır.

Karavan park yerleri Avrupa standartlarında çizilen ve uygulanan proje ile tek tek belirlenmiş olup park parsellerinin yanlarına her bir karavan için ayrı ayrı elektrik (16 Amper Elektrik), su, gri su gider ve kaset dökme hatları çekilmiştir. Kampımızda daimi çalışan ve yaşayan görevli ailemiz bulunmakta olup 7-24, 365 gün hizmet verilmektedir. Kapalı ortak alanımız da dahil olmak üzere kamp giriş-çıkış kapıları, kamp etrafı ve içerisi kamera sistemiyle izlenmektedir. Karavan park alanları, yollar ve otopark alanları stabilize malzeme ile güçlendirilerek yağışlı havalarda kampın çamur olmasının önüne geçilmiştir. Kampta çocuklarımız için meyve ve çam ağaçlarının gölgesinde çocuk oyun parkımız bulunmaktadır. Kapalı ortak alanımız içerisinde kapasiteye yeterli sayıda duş, sıcak su, tuvalet ve mutfağımız mevcuttur. Ayrıca çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın ve buzdolapları ortak kullanılabilmektedir. Yine kapalı alanımızda ayrı bir salon içerisinde bulunan şömine ve oturma bölümü imkanımızdan kamp sakinlerimiz istediği zaman yararlanabilmektedir. Kampımızda birden çok kamelya ve dinlenme alanı kamp sakinlerimizin kullanımına ayrılmıştır. Kamelya alanlarının yanlarında ortak kullanıma uygun 6 farklı noktada 6 adet beton mangal hizmete sunulmuştur. Kampımızın orta kısmında bulunan alaçatı fenerleriyle rengarenk süslenen büyük çam ağacı altında kampımız için özel olarak tasarlanmış ateş çukuru bahçe mangalı bulunmakta olup, ortak alan keyfini burada dostlarınızla çıkarabilirsiniz. Kamp sakinlerimize özel yeterli sayıda bölünmüş otopark alanı ayrıca planlanmıştır. Kamp sakinlerimizin misafirleri için ise ayrı girişi olan ayrı bir otopark alanımız mevcuttur. Ortak kullanım internet hizmetimiz de ayrıca bulunmaktadır.

Karavan ve araç giriş ve çıkışlarımız otomatik kapı sistemi ile sağlanmaktadır. Aydınlatma sistemi akşam otomatik olarak devreye girmektedir. Kampımızın etrafı ve iç bahçesi meyve ağaçları yoğunlukta olmak üzere 300 adetten fazla ağaçla çevrelenmiş olup mevsiminde dalından meyve toplamanın eşsiz keyfi sizlere sunulmaktadır. Ek peyzaj uygulamaları ayrıca yapılmıştır. Her parselin çevresi kar topu çit bitkileriyle çevrilmiş olup her bir karavan parselinde en az 2 adet ağaç bulunmaktadır. Misafirlerimizin kamp ve karavancılığa uygun ekipman ve ihtiyaçları tarafımızdan ücretli olarak sağlanmaktadır. Odun, içme suyu ve karavan tüpü ihtiyaçlarınız ücretli olarak kampımızdan tedarik edilmektedir. Kamp alanının tamamı demir çitlerle çevrilidir. Yeterli kapasiteye sahip su depolarımız ayrıca bulunmaktadır. Kampımız, denize 500 metre mesafede olup etrafı devlet ormanlarıyla çevrelenmiştir. Bulunduğumuz nokta tali yolun 2 parsel altında olması nedeniyle etrafımızda her hangi bir araç yoğunluğu bulunmamakta, giriş çıkışlarda yoğunluk yaşanmamaktadır. Kampımız Rumelifeneri Sahil ve kaleye 1 km, Garipçe sahile 3,5 km, Sarıyer Merkeze 10 km, Maslak Mahallesine 20 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 35 Km, Uskumruköy Kuzey Marmara Otoban çıkışına 15 Km, Koç Üniversitesine 7 km, Kilyos Plajına 18 km mesafededir. Koç Üniversitesini geçtikten sonra Marmaracık Milli Parkından itibaren tabelalarımızı takip ederek kampımıza kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Rumelifeneri Köyü’nde 2 adet kurumsal market, 1 adet fırın, 1 adet kasap, 1 adet tekel bayii, 2 adet nalbur ve birçok balık restorantı ve kahvaltı salonu bulunmaktadır. Garipçe Büyükliman mevkisinde işletilen plaj bulunmakta olup denize girme imkanından da kolayca faydalanabilirsiniz.

Kampımızın bulunduğu lokasyon itibariyle bisiklet, koşu, yürüyüş, motor gezisi, yüzme, tekne kiralama, balık tutma, kitesurf ve windsurf olanakları bulunmaktadır.Ayrıca yapmış olduğumuz özel anlaşma neticesinde kampımıza Eşrefoğlu ve Kadir Baba Çiftliklerinden günlük hatta saatlik süt, yumurta, yoğurt ve mayası gelmektedir. Etrafımızdaki bostanlardan ise yine günlük meyve, sebze ihtiyaçlarınız karşılanmakta olup köyümüzden taze balık temini de yapılabilmektedir. Ayrıca ihtiyacınız olan tüm siparişleriniz bilinen büyük market zincirlerine ait sanal marketlerden istediğiniz saatte karavanınıza kadar getirilmekte, yine uygulama üzerinden vereceğiniz tüm yemek siparişleriniz yarım saat içerisinde teslim edilmektedir.

Kamp alanımızda; hemen yanı başımızda bulunan Armut, Ihlamur, Ayva, İncir, Ceviz, Fındık, Kiraz, Dut, Kara Dut, Limon, Yeni Dünya, Elma, Malta Eriği, Kırmızı Erik, Papaz Eriği, Üzüm bağları, Zeytin, Nar ağaçlarımızdan mevsiminde dalından meyve yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kampımız bulunduğu konum itibariyle 4.5 G hızında GSM ve İnternet altyapılarını kesintisiz desteklemektedir.

Kamp Kuralları

 • 1– Kamp girişlerinde uygulanan kimlik bildirimi sistemi gereği tüm kamp sakinlerinin kimlik bilgileri mutlaka gereklidir. Kamp sakinlerine konaklamak üzere gelecek olan misafirlerin kimlik bilgileri öncesinden kamp görevlisine bildirilecektir. Günübirlik gelecek olan misafirler için ise öncesinde kamp görevlisine bilgi verilmesi yeterlidir.
 • 2– Kamp karavan ve çadır giriş ve çıkışları gün içerisinde 10:00-22:00 saatleri arasında yapılacak olup giriş çıkışlardan önce kamp görevlisine bilgi verilmesi gerekmektedir. Acil durumlarda ise kamp görevlisi ile irtibata geçilmesini rica ederiz.
 • 3– Tesis içerisinde araçlar en fazla 15 km hızla hareket edebilir. Araçlar karavan alanlarına park edilemez.
 • 4– Kişisel ve değerli eşyalarından kamp sakinleri ve misafirleri kendileri sorumludur.
 • 5– Parseller kamp sakinlerine karavan, karavan ekipmanları ve hobi bahçeleri için tahsis edilmiştir.
 • 6– Ebeveynler çocuklarının hareket ve güvenliğini kontrol etmekle yükümlü olup çocukların sorumluluğu ebeveynlerine aittir.
 • 7– Konaklamalarda parsellere çekilecek elektrik tesisatı ancak idarenin tespit ettiği kablo normlarında olup kurulu tesisatın gücü üzerinde kullanılamaz.
 • 8– Karavan ve çadırların dış bahçesinde elektrikli ısıtıcı kullanılamaz.
 • 9– Otopark alanlarının öncelikli kullanım hakkı kamp sakinlerine ait olup otopark alanına en fazla 1 adet misafir aracı girebilir. Misafir araç ücreti çadır için gelen misafirler dahil günlük 25 TL dir. Ücret kamp görevlisine peşin ödenecektir.
 • 10– Testere,balta,tornavida,pürmüz,ateş yakılabilecek diğer aletler, tüpler, bıçak, şiş ve benzeri gibi kesici, delici ve yanıcı aletler kamp sakinleri kontrolünde kullanılacak olup kullanım sonrası kesinlikle kaldırılacak ve saklanacaktır.
 • 11– Yerlere kesinlikle izmarit atılmayacaktır.
 • 12– Toplu etkinlik yapılacağı zaman öncesinde kamp görevlisine bilgi verilmesi ve etkinliklerin belirli yerlerde bulunan kamelyalarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • 13– Çöpler muhakkak kamp alanında bulunan çöp kutularına atılacaktır. Açık alanda çöp bırakılmamalıdır. Kullanılan boş su şişeleri plastik atıklar geri dönüşüm kutusuna atılacaktır.
 • 14– Ortak alana konulacak olan mangalların kullanılması önerilmektedir. Açık alanda yakılan mangal, semaver ve kamp ateşlerinin ise rahatsızlığa sebebiyet vermeyecek şekilde yakılması, sonrasında söndürülmesi ve temizlenip kaldırılması gerekmektedir. Küller söndürüldükten sonra belirlenen alandaki çöp konteynırına dökülecektir.
 • 15– Çadırlarda elektrik ocağı, fırın ve ısıtıcı kullanılamaz.
 • 16– Çadırlar yalnızca kamp tarafından belirlenen alanlarda kurulacaktır.
 • 17– Güvenlik,hijyen ve su tasarrufu sebebiyle çocuk havuzu kullanılması yasaktır.
 • 18– Çamaşırlar kamp tarafından tedarik edilen çamaşırlıklarda kurutulmalıdır.
 • 19– Kapalı ortak kullanım alanlarına kamp tarafından tedarik edilen galoşlarla girilip çıkılmalıdır. Mutfak, banyo, tuvalet gibi ortak kullanım alanları temiz tutulmalıdır. Tuvalet kağıdı ve benzeri yabancı cisimlerin tuvaletlere kesinlikle atılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde altyapı ve hijyen hususlarında sorunlar yaşanacaktır.
 • 20– Yapılacak olan çocuk oyun alanı gün içerisinde 10:00-20:00 saatleri arasında açık olacaktır.
 • 21– Evcil hayvanların kampa girmelerine izin verilir. Ancak serbest dolaşmalarına izin verilemez.
 • 22– Karavan, çadır ve ortak alanlarda kötü görüntüye sebebiyet verecek gereçlerin gelişigüzel bırakılmaması hususu önemle rica olunur.
 • 23– Tüm kapıların güvenlik sebebiyle giriş ve çıkışlarda kapalı tutulması gerekmektedir.
 • 24– Kamp sakinleri, çadır ve misafirler ortak alanda bulunan buzdolabı, ocak, fırın ve çamaşır makinesi gibi ekipmanları ortak kullanıma uygun olarak, birbirlerini bekletmeyecek ve engellemeyecek şekilde kullanabilir. Çamaşır makinesi kullanım süresi 30 dakikayı aşmayacak şekilde planlanmalıdır.
 • 25– Kampçılık ve karavancılık kültürü gereğince çevreye ve diğer insanlara saygı gösterilmesi, ortak kullanım alanlarının temiz tutulması, yerlere çöp atılmaması, enerji ve su tasarrufu hususunda hassas olunması rica olunur. Akşam 22:00 den sonra kamp sakinlerinin kesinlikle birbirlerini rahatsız edecek şekilde yüksek ses ve gürültüye sebebiyet vermemeleri gerekmektedir.
 • 26– Kamp sakinleri ve misafirleri bu kurallardan sorumludur.
 • 27– İlgili kurallar gerekli görüldüğü taktirde revize edilebilir.

Değerlendir ve İnceleme Yaz

Temizlik

Peyzaj

Güvenlik

Huzur

Seç

İncelemenizin en az 140 karakter uzunluğunda olmasını öneririz :)

Mesajınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.

Claim This Listing